INFORMACIJE O SUBVENCIJAH

1. ŠOLSKA PREHRANA

Vloga za subvencijo prehrane (malica, kosilo) se na Centru za socialno delo odda samo v primeru, če družina nima veljavne odločbe o otroškem dodatku. Vse dodatne informacije in kriteriji v zvezi s subvencijo prehrane so na voljo v pristojnih centrih za socialno delo (OE Koper – 05/663 45 93).

2. ŠOLA V NARAVI

Kdaj lahko zaprosite za subvencionirano šolo v naravi?

• Subvencija je namenjena učencem, ki zaradi socialnega položaja ne zmorejo v celoti plačati prispevka za šolo v naravi,
  • za subvencijo zaprosite starši učencev 5. razreda (oziroma kasneje, če učenci v 5. razredu nimajo šole v naravi).

Kako zaprosite za subvencionirano šolo v naravi?

• Starši izpolnite vlogo, ki jo dobite v šolski svetovalni službi ali pa tukaj (link).

Splošni kriteriji, ki se upoštevajo pri obravnavanju vlog:

• Prejemanje denarne socialne pomoči po predpisih o socialnem varstvu,
  • višina dohodkov na družinskega člana,
  • višina otroških dodatkov,
  • brezposelnost staršev,
  • dolgotrajna bolezen v družini,
  • dolgotrajnejši socialni problemi in druge specifike v družini.

Izbor učencev za subvencioniranje šole v naravi opravi komisija, ki jo imenuje ravnateljica. Pri dodelitvi sredstev se upošteva obseg sredstev Ministrstva za šolstvo in šport in Kriterije za dodelitev sredstev za subvencioniranje šole v naravi, ki jih je sprejel svet zavoda.

3. DELOVNI ZVEZKI IN POTREBŠČINE

Osnovne šole ne omogočajo pridobitve subvencije (denarne pomoči) za nakup delovnih zvezkov, saj za to ne prejemajo namenskih sredstev. Svetovalna delavka redno sodeluje z dobrodelno ustanovo Karitas, kjer pridobi nekaj paketov zvezkov in darilnih bonov (manjše vrednosti) za nakup delovnih zvezkov/potrebščin za družine iz socialno šibkega okolja.

Starši, ki potrebujete denarno pomoč pri nakupu delovnih zvezkov in drugih šolskih potrebščin za naslednje šolsko leto, se morate čim prej (po prejemu seznama delovnih zvezkov in potrebščin) oziroma najkasneje do konca junija tekočega leta zglasiti na Centru za socialno delo Koper.