KNJIŽNIČNI RED:

• Član šolske knjižnice postane vsak učenec ob vstopu v šolo. Člani šolske knjižnice ne plačujete članarine in zamudnine, dolžni ste dosledno upoštevati knjižnični red.
  • Knjig, izposojenih v šolski knjižnici, ni dovoljeno posojati dalje (sošolcem, prijateljem, drugim osebam). Za knjigo je odgovoren učenec, ki si jo je izposodil.
  • Knjige si lahko izposodite za 30 dni, pred iztekom tega roka lahko izposojo enkrat podaljšate za naslednjih 14 dni.
  • Vsak učenec prejme v začetku šolskega leta knjižnično izkaznico, ki jo mora imeti ob vsakem obisku knjižnice s seboj.
  • Zgoščenk in videokaset ne izposojamo.
  • Poškodovano, uničeno in izgubljeno gradivo moraš nadomestiti z novim, enakim ali enakovrednim, najkasneje v roku 14 dni.
  • Dokler ne vrnete knjig, ki mu je potekel izposojevalni rok, si praviloma ne morete izposoditi drugih.
  • Sezname nepravočasno vrnjenih knjig se pregleduje enkrat mesečno, nato se izda skupno opozorilo za vsak razred. Trdovratni zamudniki boste dobili položnico za plačilo nevrnjenih knjig. “
  • Pridni bralci si lahko izposodijo knjige tudi čez poletne počitnice.

KNJIŽNIČNA PRAVILA:

• Knjižnica s čitalnico je učencem in strokovnemu osebju šole dostopna ob dnevih pouka po urniku, ki je objavljen na vratih.
  • V knjižnici se lahko zadržujete po pouku.
  • Upoštevajte, da so v knjižnici tudi druge dejavnosti. Ne motite med pogovori za bralno značko.
  • Ob vstopu v knjižnico odložite nahrbtnik na za to določeno mesto. S seboj ne prinašajte hrane in pijače.
  • Ravnajte se po pravilih bontona in ne ovirajte drugih obiskovalcev knjižnice.
  • Če želite, lahko po pouku v čitalnici pišete domače naloge in se učite.
  • Pred odhodom iz knjižnice pospravite za seboj.
  • Po knjigah ne lepite  z lepilnim trakom. Če se knjiga raztrga, jo bo popravila knjižničarka.
  • Kdor kljub opozorilom ne bo upošteval pravil, bo moral knjižnico nemudoma zapustiti.
  • Knjižnični red in pravila ter navodila za bralno značko so objavljena tudi na oglasni deski v knjižnici.

KNJIŽNIČNI RED IN PRAVILA